26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф та Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним із похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа.

39 років минуло від того часу. Та ніхто не змирися з цією датою, ніхто не звикся з нею – ні в Україні, а ні в цілому світі. Тривожні дзвони чорнобильської біди застерігають, нагадують… Сьогодні, коли йде 4-й рік повномасштабного вторгнення рф в Україну, атомна небезпека як ніколи актуальна. Ведення бойових дій у районі АЕС, втрата контролю над ядерними реакторами та сховищами відпрацьованого палива – це ситуація, яка може призвести до нових катастроф світового масштабу.

З 24 лютого до 31 березня 2022 року Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російською ордою, а з 4 березня 2022 року – Запорізька АЕС. Пошкоджені адміністративні будівлі та об’єкти інфраструктури, розукомплектовані контрольно-вимірювальні прилади: безлад, який і досі чинять росіяни. Зараз українські атомні електростанції щоденно знаходяться під загрозою через постійні обстріли й бомбардування їхніх територій, України в цілому.

Військове захоплення атомних електростанцій – це ядерний тероризм!

З 26.04 по 30.04.2025 р. діяла тематична виставка «Чорнобиль: без права на забуття», підготовлена до даної події співробітниками Наукової бібліотеки Державного податкового університету. Були представлені видання з фонду бібліотеки, у яких детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу, робота з їх подолання, а також художні твори, пронизані болем Чорнобильської трагедії.

Шановні користувачі!

Всі ці книги ви можете отримати на абонементі навчальної літератури кім. 372, корпус С.

Пропонуємо також до вашої уваги віртуальну виставку даної тематики!