
Відбувся захист курсових робіт з дисципліни "Технологія створення програмних продуктів". Здобувачі вищої освіти з академічних груп КБ-22-1 і ЦДБ-22-1 представили різноманітні та цікаві проєкти, серед яких: CRM-системи, комп'ютерні ігри, боти для Discord і Telegram, вебзастосунки та ін. Частина цих проєктів вже функціонує, інші ще перебувають у розробці, а студенти отримали важливий досвід створення власних програмних продуктів.

Сьогодні, 29.04.2025, відбувся Круглий стіл ”Напрями удосконалення освітньо-професійної програми “Комп’ютерні інтелектуальні технології“ другого (магістерського) рівня спеціальності F3 Комп’ютерні науки галузі знань F Інформаційні технології”.
Мета його проведення: формування ОПП, зміст якої відповідатиме сучасним тенденціям розвитку галузі ІТ та потребам стейкхолдерів, а також встановленим нормативним вимогам якості вищої освіти та рекомендаціям Європейського простору вищої освіти.
До участі у Круглому столі долучилися зовнішні та внутрішні стейкхолдери: професорка кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії, факультет інформаційних технологій і систем Черкаського державного технологічного університету, д.т.н., професор Бабенко В.Г.; начальник управління інформаційних технологій ГУ ДПС в Івано-Франківській області, к.е.н., доцент Бойчук Р.М.; професор кафедри систем штучного інтелекту Національного університету «Львівська політехніка», д.т.н., професор Виклюк Я.І.; завідувач відділу “Віртуальний центр цифрових інновацій” Державної наукової установи «Київський академічний університет», к.т.н., с.н.с. Ночвай В.І; заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування єдиного внеску управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області, д.е.н., професорка Скупейко В.В.; завідувачка кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Львівського національного університету імені Івана Франка, д.е.н., професорка Шевчук І.Б.; випускники магістерської програми “Інформаційні управляючі системи і технології в економіці” спеціальності 122 Комп’ютерні науки: Богомольний Олександр та Коротун Артем; здобувачі вищої освіти магістерської програми “Інформаційні управляючі системи і технології в економіці” спеціальності 122 Комп’ютерні науки: Кульбаченко Віталій та Лащенко Антон та НПП кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем.
У форматі конструктивного діалогу було розглянуто мету ОПП та її особливості, методи викладання та учіння, систему оцінювання знань, програмні компетентності та результати навчання, їх кореляцію з освітніми компонентами.
Дякуємо всім учасникам за підтримку, позитивні відгуки, надані професійні рекомендації та слушні зауваження щодо покращення змісту ОПП “Комп’ютерні інтелектуальні технології“, а також пропозиції щодо участі в освітньому процесі — у проведені гостьових лекцій.

Друзі, маємо чудову можливість поділитися з Вами подією, що відбулася 15.04.2025 року, а саме нарада зі здобувачами вищої освіти КБ-21-1, ЦДБ-21-1, КМІз-24-1, КМІ-24-1, КМІ-24-2 щодо питань інструктажу з техніки безпеки з переддипломної практики, яка проводилася к.пед.н., старшим дослідником, доцентом кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Світланою Грищенко, фахівцем відділу безпеки, охорони праці та цивільного захисту Ігорем Чабаном та начальником відділу профорієнтації, практики та кар’єрного розвитку Валентиною Тарнавською.
Під час якої був проведений інструктаж з техніки безпеки на практиці, а також були розглянуті проблемні питання які виникають у здобувачів вищої освіти перед проходженням і оформлення документів з практики та доведено, що практика надає студентам можливість отримання первинних знань про професію; набуття додаткових теоретичних знань і практичних умінь, виконання майбутніх службових обов’язків; практичного застосування здобутих на кафедрі теоретичних знань, удосконалення практичних умінь і навиків на виробництві компаній.
Це дає можливість здобувачам вищої освіти краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і розкрити себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу.

З метою удосконалення та розвитку освітньо-професійної програми «Комп’ютерні інтелектуальні технології» підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю F3 «Комп’ютерні науки» на кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем відбулося засідання робочої групи з розробки ОПП.
Модератор засідання, гарант програми, проф. кафедри, д.т.н., проф. Горбовий А.Ю. наголосив на необхідності внесення змін до ОПП з урахуванням сучасних тенденції розвитку ІТ.
У ході засідання було обговорено важливість та необхідність включення до переліку освітніх компонент навчальні дисципліни з опанування АІ, ІоТ, Big Data, Аgile. Були також проаналізовані відгуки стейкхолдерів ОПП та прийнято рішення про внесення відповідних змін до ОПП.


27 березня 2025 року о 11:30 на 3 парі в ауд. С282 відбудеться відкрите лекційне заняття на тему: «Поняття про графічний інтерфейс програми та загальна характеристика бібліотеки Tkinter. Базові віджети та методи їх позиціювання» з навчальної дисципліни «Об’єктно-орієнтовне програмування» доцента кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем, к.е.н. Лаговського В.В. для студентів 1 курсу (групи КБ-24-1, ЦДБ-24-1).
Запрошуються всі бажаючі.