23 квітня відзначався Всесвітній день книги та авторського права, який за рішенням ЮНЕСКО від 15 листопада 1995 року відзначається щорічно.
Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.
Дата 23 квітня є символічною для світової літератури. У цей день народилися відомі світові зірки художнього слова, новатори в літературі свого часу – Вільям Шекспір, Моріс Дрюон, Інка Гарсіласо де ла Вега, Василь Земляк, Григір Тютюнник, Андрій Курков.
Книги займають особливе місце серед пам’яток історії та культури. Вони є матеріальним символом духовної скарбниці людства, виявленням його колективної пам’яті. Книга – це незамінний носій інформації.
Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури крізь призму віків.
З 23.04 по 30.04.2025 р. діяла тематична виставка «З книгою через віки», підготовлена з нагоди свята співробітниками Наукової бібліотеки Державного податкового університету. Були представлені книги з фонду нашої книгозбірні, які є перлинами давньої української літератури та пам’ятками світової культури («Повчання; Статут Володимир Мономаха» ХІ ст., «Слово про Ігорів похід», ХІІ ст.), зразками багатовікової історії книги та літератури, а також видання, присвячені історії України в контексті світової цивілізації та українській фольклористиці, яка є народною нематеріальною спадщиною та ознакою національної ідентичності українців.
Шановні читачі!
Всі ці книги ви можете отримати на абонементі навчальної літератури кім. 372, корпус С.
Приходьте!
Пропонуємо також до вашої уваги віртуальну виставку даної тематики!