До Всеукраїнського дня психолога на базі Державного податкового університету відбувся захід під гаслом «Єдність. Стійкість. Професіоналізм». Подія об’єднала представників влади та практикуючих психологів, науковців, студентів у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської. Організатором події виступила Київська обласна державна адміністрація.

Захід відкрив голова Київської ОДА Микола Калашник, зазначивши, що на Київщині пошкоджено 30 тисяч об’єктів які потребують відновлення, але спершу потрібно відновити людину. Саме завдяки мужності наших захисників, єдності, стійкості українців і міжнародній підтримці ми продовжуємо жити, мріяти і рухатися вперед. Крім цього, він повідомив, що у Київській області вже функціонують три Ментальні центри та двадцять Центрів життєстійкості. Це простори сили для людей, які зіштовхнулися з травматичними подіями. «Наш ворог хоче зробити нас психологічно слабкими, але йому це не вдасться», — підкреслив голова ОДА.

До привітання долучився очільник ДПУ Дмитро Серебрянський. У своєму зверненні він наголосив, що у  воєнний час професія психолога набуває ще більшого сенсу: «Це фах, який не просто важливий — він критично необхідний для всього суспільства».

В. о. ректора ДПУ розповів, що психологи університету з перших днів повномасштабного вторгнення активно надавали допомогу — через соціальні мережі, засоби мобільного зв’язку, перебуваючи в укриттях під час окупації міста. А кафедра психології, педагогіки та суспільних дисциплін сьогодні — потужна спільнота фахівців, які працюють не лише в аудиторіях, а й поза межами університету: на тренінгах, курсах підвищення кваліфікації, громадських ініціативах.

Також Дмитро Миколайович додав: «Символічно, що саме спеціальність «Психологія» у 2024 році очолила рейтинг за кількістю поданих вступних заяв в Україні — понад 54 тисячі. Це підтверджує запит суспільства на психологічну підтримку і визнання її цінності».

Далі відбулося урочисте нагородження психологів Київського регіону Подяками за сумлінну працю, впровадження інноваційних методів та внесок у покращення ментального здоров’я українців в умовах війни.

Окрім урочистостей, у рамках заходу пройшли дві практичні сесії — тренінг «Салютогенний підхід як стиль резил’єнтного життя» та трансформаційна гра «Щастя на 360».

Варто зазначити, що серед учасників події були присутні заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Юлія Казакова та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Жанна Осипенко, яка взяла участь в нагородженні.

Особливо приємно, що серед нагороджених — викладачка нашого університету — Марина Заушнікова.

Модераторкою події стала журналістка й телеведуча Катерина Трушик, яка популяризує доказову медицину та науку.

Сьогодні, як ніколи, суспільство потребує фахівців, здатних підтримувати інших, коли емоційні ресурси вичерпуються і тут на допомогу приходять психологи, які як ніхто розуміють, що ментальне здоров’я — це не розкіш, а основа стійкості.