Завдяки успішній участі в програмах Європейського Союзу, професор кафедри обліку та аудиту факультету податкової справи, обліку та аудиту Державного податкового університету, доктор економічних наук, с.н.с. Володимир Метелиця отримав стипендію за програмою Philipp Schwartz Initiative Фонду Александра фон Гумбольдта. Ця програма реалізується за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та спрямована на захист науковців у кризових ситуаціях.

Дослідження професора Метелиці виконується на базі Інституту аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою ім. Лейбніца (IAMO, м. Галле, Німеччина) у період з 01.07.2025 по 30.06.2027 року. Ця наукова робота є продовженням проєкту, започаткованого в межах програми MSCA4Ukraine, що реалізовувалася за підтримки Європейської Комісії в рамках програми досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (Horizon Europe – Marie Skłodowska-Curie Actions).

Тема дослідження: «Запровадження звітності зі сталого розвитку в аграрному секторі країн з перехідною та розвиненою економікою (ASURE)», із особливим акцентом на післявоєнну відбудову України, євроінтеграцію, залучення міжнародного фінансування та імплементацію прозорих звітних практик відповідно до вимог ЄС.

У межах проєкту професор Метелиця:

  • впроваджує сучасні наукові методи (зокрема інтерв’ю зі стейкхолдерами та методи аналізу вибору);
  • активно співпрацює з міжнародними дослідниками;
  • виступає на провідних академічних конференціях;
  • готує публікації у фахові рецензовані видання;
  • а також розробляє нові навчальні дисципліни для Державного податкового університету на основі здобутих результатів.

Державний податковий університет висловлює щиру вдячність Фонду Александра фон Гумбольдта та Федеральному міністерству закордонних справ Німеччини за надану підтримку, яка дозволяє реалізовувати актуальні дослідження в інтересах післявоєнного відновлення України та її інтеграції до європейського освітньо-наукового простору.

Окрема подяка Міністерству освіти і науки України за незмінну підтримку академічної мобільності та розвитку міжнародної співпраці українських вчених.