Представники навчально-наукового інституту права заступник директора з наукової роботи к.ю.н., доцент Наталія ЛАГОВСЬКА, завідувач кафедри правничої лінгвістики д.ю.н., доцент Вікторія МИКОЛАЄЦЬ, професор кафедри цивільного права та процесу д.ю.н., професор Наталія НОВИЦЬКА 21 – 23 травня 2025 року взяли участь у роботі Міжнародного Ізраїльсько-європейського саміту громадського співробітництва, який проходив у м. Прага (Чеська республіка).

Спільними зусиллями захід організували: Akademie ekonomky a pedagogiky, Česko-ukrajinskб komora pro mezinбrodnн obchod, z.s., Київський національний університет будівництва та архітектури, Державний податковий університет, Громадська організація «Інститут захисту інформаційних прав громадян», Бородянська селищна рада Бучанського району Київської області, Ветеранський кластер України.

Саміт об’єднав зусилля громадських організацій, наукової спільноти, представників державних інституцій та органів місцевого самоврядування для обміну передовим досвідом, знаннями та найкращими практиками. Кінцевою метою стало стимулювання спільних проєктів та ініціатив, спрямованих на розвиток громадянського суспільства, волонтерських рухів, соціального підприємництва та зміцнення партнерства для підвищення стійкості та ефективності громадських ініціатив на міжнародному рівні. Було створено унікальний простір для глобального діалогу між різноманітними установами щодо міжнародного співробітництва, в налагодженні зв’язків між Чеською республікою, Україною та Ізраїлем.

В межах проведення Саміту пройшов науково-практичний круглий стіл на тему: Державна політика у кризовий і посткризовий період.

Особлива увага була приділена питанням, пов'язаним із соціальним захистом, підтримкою та інтеграцією ветеранів, зокрема учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також сімей загиблих військовослужбовців. На круглому столі основна увага була зосереджена на розробці механізмів комплексної реабілітації (фізичної, психологічної, соціальної, професійної) військовослужбовців та цивільного населення, що постраждало від війни.

Крім того, на заході приділили значну увагу правовим аспектам державної політики, що включає питання міжнародного гуманітарного права, воєнних злочинів, компенсації збитків, а також відновлення прав та свобод громадян на деокупованих територіях. Була окреслена ключова роль юристів та вчених у розробці законодавчих ініціатив, експертних висновків, наданні правової допомоги та забезпеченні дотримання законності в умовах війни та перехідного періоду.

Особливий внесок в організацію заходу здійснили PhD Vasil Moskov (Чеська республіка), Григорій Тамар (Ізраїль), Наталія Сердюк (Україна) та Наталія Новицька (Україна).